Drzwi

Drzwi harmonijkowe

Oferowane przez nas drzwi harmonijkowe znakomicie chronią przed silnym wiatrem i niską temperaturą. Dzieje się tak dlatego, że wykonane są z termicznie izolowanych profili i zabezpieczone specjalnym systemem uszczelnienia. Zapewniają one dużo światła i są bardzo stabilne konstrukcyjnie. Można je bardzo łatwo otwierać, a po zsunięciu zajmują niewiele miejsca. Maksymalna szerokość naszych drzwi harmonijkowych wynosi 7 m i można je otwierać zarówno do wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Drzwi harmonijkowe można stosować również na balkonach, co pozwala przeobrazić je w oszklone werandy. Jest to idealne rozwiązanie dla właścicieli mieszkań w blokach. W ten sposób można chronić się przed niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi, takimi jak miejski hałas, wiatr, deszcz czy śnieg.

Konstrukcje aluminiowe, z których wykonujemy drzwi harmonijkowe, produkowane są na miarę, dzięki czemu da się je dostosować do niemal każdej powierzchni. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala zaspokoić każde, nawet najbardziej wysublimowane gusta.

Galeria

Przekroje drzwi harmonijkowych

Drzwi HST

Drzwi przesuwne zajmują znacznie mniej miejsca przy otwieraniu niż drzwi harmonijkowe. W zależności od szerokości mogą one się składać z maksymalnie 6-sciu skrzydeł. Szklenie szybami zespolonymi jest łatwe, ale ciężar skrzydła może wynosić do 150 kg. Szyby mogą być wbudowane do grubości 30 mm.

Przekroje drzwi hst

Drzwi Smart-slide

Drzwi przesuwne smart-slide to nowe rozwiązanie w segmencie drzwi/okien przesuwnych, które docelowo mogą być atrakcyjną alternatywą dla drzwi tarasowych typu PSK/PATIO. To świetne rozwiązanie zarówno pod kątem budownictwa jednorodzinnego, ale również obiektów użyteczności publicznej, gdzie oczekuje się od drzwi tarasowych łatwości ich obsługi i niezawodności. Przemyślana kombinacja rozwiązań technicznych sprawia, że smart-slide osiąga bardzo dobre wyniki w zakresie badań przepuszczalności powietrza, wytrzymałości na napór wiatru i wodoszczelności.

Innowacyjny mechanizm zamykania pozwala na prostą i intuicyjną obsługę zbliżoną do rozwiązań stosowanych w drzwiach unoszono-przesuwnych, typu HST. Specjalistyczne okucia okienne gwarantują, że skrzydło po jego odblokowaniu swobodnie i bez najmniejszego oporu przesuwa się na wózkach względem nieotwieranej części konstrukcji. Mechanizm blokujący pozwala na delikatne zamykanie skrzydła w ramie, a tym samym łatwą obsługę drzwi przesuwnych.

Drzwi Smart-slide
Drzwi Smart-slide

Głębokość zabudowy skrzydeł wynosząca 70 mm oraz ramy wynosząca 140 mm zapewniają nowym drzwiom przesuwnym smart-slide szeroki zakres możliwości zastosowania, również w obszarze renowacji.

Drzwi Smart-slide

Zastosowanie drzwi przesuwnych smart-slide to również krok w kierunku optymalnego wykorzystania powierzchni wewnątrz pomieszczenia, gdyż otwarcie drzwi nie wymaga rozwarcia skrzydeł, które głęboko „wchodziłyby” w przestrzeń mieszkalną. Drzwi smart-slide można wykonać w dwóch schematach A oraz C: 

  • A: 2-kwaterowe – z jednym skrzydłem ruchomym
  • C: 4-kwaterowe – z dwoma środkowymi skrzydłami ruchomymi
Drzwi Smart-slide

Drzwi PSK

Zastosowanie standardowych profili w połączeniu ze specjalnym mechanizmem okuć pozwala na stworzenie drzwi uchylno-przesuwnych PSK.

Tego typu konstrukcje buduje się przy użyciu standardowych profili okiennych. Przesuwanie skrzydeł możliwe jest dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu okuć. Po przekręceniu klamki z pozycji zamkniętej skrzydło wysuwa się w głąb pomieszczenia, prostopadle do płaszczyzny okna a następnie przesuwa na bok. Drzwi dysponują również funkcją uchyłu skrzydła. Drzwi przesuwne PSK występują w trzech podstawowych wariantach otwierania:|2-kwaterowe – gdzie skrzydło przesuwa się na lewą lub prawą kwaterę stało.3-kwaterowe – gdzie środkowe skrzydło ruchome przesuwa się na  lewą lub prawą kwaterę stało.4-kwaterowe – gdzie dwa środkowe skrzydła przesuwają się odpowiednio na lewą i prawą kwaterę stałą. 

Maksymalne wymiary skrzydeł  drzwi PSK to około 1600x2100mm lub 1400x2300mm. Zaletami takiego rozwiązania są umiarkowana cena oraz wysoka szczelność. Wady to wysoki próg w postaci ramy okiennej oraz mogące się pojawiać przy nieumiejętnym użytkowaniu problemy z otwieraniem i zamykaniem skrzydeł. Główną korzyścią towarzyszącą takiemu rozwiązaniu jest stworzenie dużej przeszklonej powierzchni przy równoczesnym zachowaniu funkcjonalności pomieszczeń. Okna PSK nie zajmują powierzchni wewnątrz pomieszczenia po otwarciu, pozwala to na swobodne planowanie zagospodarowania przestrzeni. 

Drzwi PSK
Drzwi PSK

Ogrody zimowe - ofeta

Skontaktuj się z nami!

Doradzimy, przygotujemy wycenę i umówimy się na pomiar!

Ogrody zimowe kontaky

Adres

ul. Strzelecka 35,
44-180 Toszek

Telefon:

796 758 883